sty 19 2015

BEZPIECZNA PRACA ZA GRANICĄ


Komentarze: 0

Wyjazdy za granicę stały się w ostatnich latach bardzo powszechne. Rosnąca popularność takiej formy zarobkowania nie oznacza, jednak że wszystkie wyjazdy są bezpieczna, a każda oferta pracy uczciwa. Często osoby starające się o wyjazd w chwili podejmowania stosownych kroków spotyka na swojej drodze wysokie opłaty, działania pracodawcy niezgodne z prawem, brak pracy, bądź praca niezgodna z opisem.

Na pewne nieścisłości, a czasem wręcz na jawne oszustwa trafiają osoby korzystające z usług agencji pośrednictwa pracy. Niestety to takie podmioty najczęściej dostarczają problemów osobom starającym się o wyjazd. Z niepublicznych agencji pośrednictwa pracy korzysta rocznie ok. 100 tys. osób. Podstawowe zarzuty wysuwane przeciwko agencjom to wyłudzanie wysokich opłat, czasem też niewywiązanie się z obietnic znalezienia pracy. Niewiedza, brak doświadczenia, czy zawiłe zapisy umowy to dla takich agencji łatwe pole do nadużyć.

 

bezpieczny wyjazd za granicę

 

Poszukując pracy należy się kierować głównie:

-        uwagą i ostrożnością przy przeglądaniu ofert i odpowiadaniu na nie,

-        sprawdzaniem warunków zatrudnienia i specyfiki rynku,

-        szczegółowe zapoznanie się z zapisami umowy, a nawet gdy to konieczne skorzystanie z usług radcy prawnego,

-        sprawdzenie firmy pośredniczącej (sprawdzanie certyfikatów firmy)

-        sprawdzanie pracodawcy (sprawdzanie nr prowadzonej działalności)

Zastosowanie powyższych rad nie zawsze jest to możliwe, zaleca się jednak by szukając pracy korzystać z firm polecanych przez znajomych. Jeżeli inni korzystali z usług danej agencji, bądź byli zatrudniani przez pracodawcę zagranicą i byli zadowoleni z oferty, wówczas można mieć przekonanie, że pracodawca będzie uczciwy, a za wykonywaną pracę wypłacone będzie stosowne wynagrodzenie.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj komentarz